compare

Brunes.al

BRUNES, ofron çdo mundësi për konceptimin e hapsirës tuaj, duke vënë në dispozicionin tuaj një gamë të gjerë produktesh dhe duke qenë sa më afër jush me ekspozitat tona në Tiranë, Vlorë, Durrës, Sarandë e Lezhë. Një shumllojshmëri e cila në mënyrë harmonike ndërthuret në ngjyra, stile, cilësi të pakrahueshme, të shprehura në markat më prestigjoze të tregjeve botërore.
Links Website >>
Website Topics company
Top Keywords from Search Engines brunes, mobilje, neptun + 2 more>>
Brunes | Shtëpia ime
Rating:
brunes.al
2.5/5.0
by
WebstatsDomain
Brunes.al is ranked 7,070,032nd in the world (amongst the 30 million domains). This site is estimated to be worth $1536. This site has a good Pagerank(3/10). It has 1 backlinks. Brunes.al has 21% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal

Similar websites

Favicon of www.orion-construction.com  

Orion-construction.com

Home

We are a boutique builder with a truly innovative product range, which we build to high quality standards

Popularity: | Safety: | www.orion-construction.com

Favicon of www.edilal.com  

Edilal.com

Edilal ne Krijojmë Standartet, Të Tjerët na Ndjekin

Popularity: | Safety: | www.edilal.com

Favicon of agikons.com  

Agikons.com

Agikons Kompani Ndertimi

Agikons, construction company in albania

Popularity: | Safety: | agikons.com

Favicon of probit-ks.com  

Probit-ks.com

Ballina - Probitprobit | Probit Website

Probit është kompani e themeluar në vitin 2008 në prishtinë, me fokus në ofrimin e shërbimeve

Popularity: | Safety: | probit-ks.com

Favicon of uegen.com  

Uegen.com

Uegen Shtëpia Botuese

Bluehost - top rated web hosting provider - free 1 click installs for blogs, shopping carts

Popularity: | Safety: | uegen.com

Favicon of www.kompanigroup.com  

Kompanigroup.com

Kompani Group - Brand Development And Business Optimization Services

Business optimization services such as brand development, web site development, e commerce development

Popularity: | Safety: | www.kompanigroup.com tags for www.kompanigroup.com wordpress / web design miami

Favicon of www.saras.al  

Saras.al

Shtëpia Botuese Saras | Faqja Zyrtare e Shtëpisë Botuese Saras...

Shtepia botuese saras synon t'ju sjellë botime cilësore nga autorë të ndryshëm

Popularity: | Safety: | www.saras.al tags for www.saras.al saras

Favicon of automatizim.isys.pl  

Automatizim.isys.pl

Smart Shtëpia Ndërtimi Inteligjente Automatizimi Në Shtëpi - Ehouse...

Ehouse - kontrolli i shtëpisë me një telefon celular pda pc ir.cheapest sistemit të zgjuar

Popularity: | Safety: | automatizim.isys.pl

Google ads

Web Safety

brunes.al is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

General Statistics

Title: Brunes | Shtëpia ime
Description: BRUNES, ofron çdo mundësi për konceptimin e hapsirës tuaj, duke vënë në dispozicionin tuaj një gamë të gjerë produktesh dhe duke qenë sa më afër jush ... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 21%
Website Worth: $1,536 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 7,070,032
Alexa backlinks: 5
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 69.89.31.95 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States (Provo) [See domains hosted in Provo | United States]
Pageviews per User: 2.9
Average Time on Site: 03:47
Search Percent:
Estimated percentage of visits to brunes.al that came from a search engine
23.1%
Bounce:
Estimated percentage of visits to brunes.al that consist of a single pageview
38.5%
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 1.97 seconds

Website categories

Currently, we found 1 categories on brunes.al
company 410'259 sites

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
parket laminat
1 2016-02-03
brunes
1 2016-01-10
firmat mobilje
1 2016-01-01
brunes albania
1 2015-12-15
brunes ceramica albania
1 2015-12-15
kabina dushi
6 2016-01-31
dekoll
8 2015-12-08
mobilje de com
9 2016-01-20
mobilje ne tirane
10 2016-01-09
mobileri ajax ne tirane
10 2015-11-30

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
full 59
pllaka 47
download 43
download-full-catalog 43
catalog 43
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
full catalog 43
download full 43
dhoma gjumi 22
open full 16
open lightbox 16
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
download full catalog 43
tavolina dhe karrige 4
vaska dhe kabina 4
dhe kabina dushi 4
dhe mobilje televizori 3

Headings

Your website is structured using HTML headings (<H2> to <H6>),but you need to use <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well represents the page content.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
051500
<H2> al en it
<H2> pllaka
<H2> mishelator
<H2> parket

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Brunes.al is ranked 7,070,032nd in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 7,070,032 visit alexa Alexa backlinks: 5
This report show rough estimate of brunes.al's popularity
The top queries driving traffic to brunes.al from search engines.
brunes
mobilje
neptun
brunes tirana
dekoll albania

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 7,070,032th most visited website in the World

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for supersavinmomma.com   www.supersavinmomma.com
Check google pagerank for www.supersavinmomma.com
Favicon for thephotoenthusiast.com   thephotoenthusiast.com
Check google pagerank for thephotoenthusiast.com
Favicon for scenicplaces.com   www.scenicplaces.com
Check google pagerank for www.scenicplaces.com
Favicon for sokol-blog.com   sokol-blog.com
Check google pagerank for sokol-blog.com
Favicon for studioainsley.com   www.studioainsley.com
Check google pagerank for www.studioainsley.com

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2016-07-09, website load time was 1.97. The highest load time is 2.96, the lowest load time is 0.80, the average load time is 1.24.

Contact information:

http://brunes.al/en/about-us - About us
http://brunes.al/en/contacts - Contacts
Facebook profile for brunes.al - Brunes | Facebook
See brunes.al contact information in whois record

0reviews

Add review